UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
POLSKIE GÓRY
7 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Michalu wybrali się na sześciodniową wycieczkę do Zakopanego. Wychowawcy: Anna Mikołajczak -Wiśniewska, Anna Grzybowska, Joanna Karwowska, Zbigniew Mądrzyński, Dariusz Rosiński chcieli pokazać swoim uczniom jeden z najpiękniejszych regionów Polski – Tatry. Są to jedyne góry w naszym kraju o charakterze alpejskim, o widokach zapierających dech w piersiach. Każdy, kto raz ujrzy te góry, będzie chciał powracać tu bez końca.
W podróż wybraliśmy się pociągiem. W dzień wyjazdu o 19.00 zebraliśmy się wszyscy na dworcu w Laskowicach Pomorskich skąd ruszyliśmy w szesnastogodzinną podróż pociągiem do Poronina. Około 12-tej następnego dnia dotarliśmy na miejsce do Pensjonatu BUKOWY GAJ. Po zakwaterowaniu i przepysznym obiedzie pojechaliśmy się do Zakopanego na spacer po Krupówkach. Następnego dnia udaliśmy się nad Morskie Oko. „Trwaj, chwilo, trwaj, jesteś taka piękna!” Zapewne większość uczestników naszej wycieczki wypowiedziało te słowa widząc krajobraz jaki zobaczyliśmy. Atrakcją był zalegający na zboczach śnieg. Podczas tej wędrówki dowiedzieliśmy się o pięknych i malowniczych jeziorach w tej części Tatr. Kilkoro uczniów poszło z p. Anią i p. Zbyszkiem aż nad Czarny Staw. Niższe – Tatry Zachodnie kryją też liczne jaskinie. Jedną z nich jest Jaskinia Mroźna. Prawdziwa lekcja geografii w terenie.
Jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem jest Gubałówka, skąd chcieliśmy podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego, ale niestety deszcz nam to uniemożliwił. Wróciliśmy więc na Krupówki, aby zakupić pamiątki z wycieczki, a wieczorem o 19.00 pojechaliśmy do Białki Tatrzańskiej na sławne baseny TERMA BANIA. Wracając bardzo późnym wieczorem zamówiliśmy pizzę, bo po kąpieli bardzo zgłodnieliśmy. Niezapomnianych wrażeń dostarczył niedzielny, prawie trzygodzinny spływ Dunajcem z miejscowości Sromowce Wyżne do Szczawnicy. Po powrocie do pensjonatu musieliśmy się przygotować do podroży powrotnej, bo czas bardzo szybko minął i trzeba było następnego dnia wracać do domu.
Nasza wycieczka była dla wszystkich wspaniałą lekcją geografii i historii. W pamięci pozostały niezapomniane chwile, a w sercach tysiące zdjęć…
197
Wizyta w Izbie regionalnej w Bratwinie
- 15
Dzisiejsze zajęcia lekcyjne uczniowie klasy 4 i 5 odbywają w terenie, we wsi Bratwin. Uczestniczą w lekcji regionalnej , w której mogą zobaczyć codzienne sprzęty zgromadzone w Regionalnej Izbie. Biorą także udział w grze terenowej, której celem jest praktyczne wykorzystanie matematyki podczas zwiedzania terenów zamieszkałych niegdyś przez mennonitów. A wszystko to jest możliwe dzięki wspaniałej współpracy z panią sołtys Bratwina. Serdecznie dziękujemy!
Laurka dla powstańca warszawskiego
Uczniowie klasy 4 na zajęciach z historii przygotowali laurki dla powstańców warszwskich . Podziękowali za ich poświęcenie i odwagę . Sami zaadresowali kopertę i napisali list do Muzeum Powstania Warszawskiego. W ten sposób nabyli kolejne kompetencje społeczne.
Dzień Dziecka w naszej szkole
- 7
Nasza fotorelacja najlepiej oddaje jak wspaniale bawilismy sie z okazji Dnia Dziecka. Pogoda dopisała, humory także, radosnej zabawy było co niemiara!
Zaproszenie na warsztaty - Strategia rozwoju Gminy Dragacz
Jaka ma być Gmina Dragacz w 2030 roku? Zdecydujmy! Zapraszamy Mieszkanki i Mieszkańców Gminy Dragacz do udziału w warsztatach, podczas których dyskutować będziemy o wizji rozwoju, pomysłach na działania i celach naszej Gminy na kolejne lata. Warsztaty strategiczne odbędą się 6 czerwca 2023 r. o godz. 17:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy Dragacz. Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach poinformuj nas o tym - napisz SMS na numer 531 474 268 lub wyślij e-mail na adres m.zakrzewska@dragacz.pl. P.S. Na uczestników warsztatów czekają gminne gadżety! Warsztaty strategiczne organizowane są w ramach drugiego etapu prac nad nową Strategią Rozwoju Gminy Dragacz.
JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM
7 czerwca o 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski będzie czytać książki. W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu i dorabiania filozofii, każdy to, na co ma ochotę. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” odbywała się co roku w latach 2016-19. Rekordowo uczestniczyło w niej 459 tys. osób, głównie dzieci i młodzieży.
24
CZYTANIE NA POLANIE
Nasi uczniowie biorą udział w Ogólnopolskiej akcji "Czytanie na Polanie", której organizatorem jest Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. A. Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej. Akcja jest skierowana do uczniów, nauczycieli, lokalnej społeczności szkolnej i pozaszkolnej. Mogą brać udział placówki oświatowe każdego typu. Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja, żeby było przyjemnie, organizowana jest na świeżym powietrzu.
6
DZIEŃ BEZ PAPIEROSA
W związku z obchodami Dnia bez papierosa, który przypada dnia 31 maja uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali happening profilaktyczny. ☀️W szkole ogłoszony został konkurs plastyczny związany tematycznie ze szkodliwością palenia. 1 miejsce zdobyła Oliwia Jastrzębska z klasy 4. Serdecznie gratulujemy 🙂 ☀️ Ze szkoły wyruszył przemarsz do Urzędu Gminy Dragacz, Zakładu Usług Komunalnych oraz na Policję w Dragaczu podczas którego głoszone były hasła antynikotynowe oraz rozdawano ulotki profilaktyczne.
12
KOCIEWSKA ZAGRODA
KOCIEWSKA ZAGRODA - czyli jak bezpiecznie, edukacyjnie spędzić wspólnie czas w gronie kolegów i koleżanek z klas I - III, pasjonujące szukanie złota, zabawy w sternika statku, przejażdżki po terenie, skocza górka, wspólny posiłek etc.
46
Zapraszamy na festyn z okazji Dnia Dziecka!
Z wielką radoscią informujemy, że 2 czerwca nie znjadziecie nas w salach lekcyjnych! Tego dnia od 10 do 13 godziny bawimy sie na zjeżdżalaniach i tunelach przygotowanych przez firmę Galaktyka z Grudziądza. Trzymajcie kciuki, by dopisała pogoda bo o humory się nie martwimy! Czeka nas świetna zabawa i moc wrażeń!
Kolejne sukcesy w rajdzie na orientację
Nasza drużyna w składzie: Oliwia Kochanowska, Amelia Wiśniewska, Dagmara Smeja i Nikodem Smeja kolejny raz zdobyli wspaniałe wyniki w biegu na orientację. Tym razem zajęli II miejsce w Turystycznym Rajdzie - Twierdza IV oganizowanym przez Klub Nordic Walking - Patyczaki Grudziądz. Serdeczne gratulacje !
Świetlica: dzień zielony
Zielony to kolor z nadzieją związany, wiośnie przypisany, powszechnie lubiany
Świetlica: dzień żółty
Żółty to kolor słoneczny, usmiechnięty, niosacy radość i wesele
Świetlica: dzień pomarańczowy
Uczymy się mieszać kolory ;)
2
Świetlica: dzień niebieski
Sadziliśmy do doniczek niezapominajki. Oglądaliśmy film o Uni Europejskiej . Robiliśmy flagę UE
3
Świetlica: dzień czerwony
Dzieci wykonują róże z papieru ;)
1
Świtlica: Z niczego coś ;)
Czyli jak z "niczego" wyczarować coś wartościowego i pouczającego ;)
Mówimy Nie mowie nienawiści !
- 1
Mówimy Nie mowie nienawiści to spotkanie zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Warlubiu. W imprezie brali udział nasi uczniowie, którzy także dzielnie rezprezentowali nas w Gali Talentów. Wrócili nie tylko z nagrodami ale także z miłymi wspomieniami wspaniałej uroczystości.
Gratulujemy Amelce, która w konkursie plastycznym zdobyła I miejsce.
Nagłówek
;) LUBIMY CZYTAĆ ;)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie