• DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

• W związku z obchodami Dnia bez papierosa, który przypada dnia 31 maja uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali happening profilaktyczny. ☀️W szkole ogłoszony został konkurs plastyczny związany tematycznie ze szkodliwością palenia. 1 miejsce zdobyła Oliwia Jastrzębska z klasy 4. Serdecznie gratulujemy 🙂 ☀️ Ze szkoły wyruszył przemarsz do Urzędu Gminy Dragacz, Zakładu Usług Komunalnych oraz na Policję w Dragaczu podczas którego głoszone były hasła antynikotynowe oraz rozdawano ulotki profilaktyczne.

• KOCIEWSKA ZAGRODA

• KOCIEWSKA ZAGRODA - czyli jak bezpiecznie, edukacyjnie spędzić wspólnie czas w gronie kolegów i koleżanek z klas I - III, pasjonujące szukanie złota, zabawy w sternika statku, przejażdżki po terenie, skocza górka, wspólny posiłek etc.

• Zapraszamy na festyn z okazji Dnia Dziecka!

• Z wielką radoscią informujemy, że 2 czerwca nie znjadziecie nas w salach lekcyjnych! Tego dnia od 10 do 13 godziny bawimy sie na zjeżdżalaniach i  tunelach przygotowanych przez firmę Galaktyka  z Grudziądza. Trzymajcie kciuki, by dopisała pogoda bo o humory się nie martwimy! Czeka nas świetna zabawa i moc wrażeń!

• Kolejne sukcesy w rajdzie na orientację

• Nasza drużyna w składzie: Oliwia Kochanowska, Amelia Wiśniewska, Dagmara Smeja i Nikodem Smeja  kolejny raz zdobyli wspaniałe wyniki w biegu na orientację. Tym razem zajęli II miejsce w Turystycznym Rajdzie - Twierdza IV oganizowanym przez Klub Nordic Walking - Patyczaki Grudziądz. Serdeczne gratulacje !

• Mówimy Nie mowie nienawiści !

• Mówimy Nie mowie nienawiści  to spotkanie  zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Warlubiu. W imprezie brali udział nasi uczniowie, którzy także dzielnie rezprezentowali nas w Gali Talentów.  Wrócili nie tylko z nagrodami  ale także z miłymi wspomieniami wspaniałej uroczystości.

Gratulujemy Amelce, która w  konkursie plastycznym zdobyła I miejsce.

• N A R O D O W A     -     M A J Ó W K A
          • N A R O D O W A - M A J Ó W K A

• Majówka jest to idealny czas, aby odpocząć od codzienności. Ta chwila przerwy może również zawierać choć moment na świętowanie zwycięstwa ludzi, którzy zawalczyli o nasze dobro. To dzięki nim jesteśmy teraz wolnymi ludźmi i mamy możliwość pracy w dobrych warunkach. Jeśli więc pogoda na majówkę dopisała,  złapmy flagę i kotylion w dłoń i świętujmy naszą wolność! Obchody 1 maja, 2 maja  oraz obchody 3 maja odbywają się nie tylko w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Lublin, Poznań, Gdańsk czy Szczecin, ale w całej Polsce. Wszystkim Polakom życzymy miłego świętowania!

Z tej okazji klasa 5 przygotowała projekt 3D polskiego orła.

g1.gif KLIKIJ SOBIE ;)

www.letica.pl

• TRZYMAJ FORMĘ

• Trzymaj formę! To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu:propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

W naszej szkole czworo uczniów zgłosiło się do XVI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę i jako jedyni w powiecie świeckim wystartowali w konkursie wiedzy.

Nikodem Janczar, Oliwia Jastrzębska, Martyna Gibas i Kinga Gibas zostały dziś nagrodzone przez przedstawicielke organizatora Panią Annę Zarembską z SANEPID Świecie.

Gratulujemy Kindze Gibas przejścia do kolejnego etapu.

• 80 ROCZNICA POWSTANIA W GETTCIE ŻYDOWSKIM W WARSZAWIE

• 19 kwietnia 1943 roku warszawscy Żydzi podjęli walkę zbrojną z Niemcami. Powstańcy nie mogli mieć nadziei na zwycięstwo. Kierowała nimi chęć odwetu na Niemcach, zadania wrogowi możliwie wysokich strat. Przede wszystkim wybierali jednak śmierć z bronią w ręku. Wobec perspektywy nieuchronnej zagłady nie chcieli ginąć biernie. Powstanie kwietniowe było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.

W naszej szkole incjatorka działań upamietniająch to wydarzenie była Pani Joanna Karwowska. W ramach zajęć dzieci i młodzież zaznajamiano z historią tego smutnego i przepełnionego bólem wydarzenia. Odbyły sie pogadanki, prelekcje przeplatane filmami przygotowanymi przez Muzeum Historii Żydów Polskich.

www.polin.pl

• Ghana - tak daleko a tak blisko

• W nasze szkole gościliśmy ks. Godfreda Koranteng  z Ghany, który aktualnie pracuje  w parafii w Górnej Grupie.  Nasz gość z  radością przybliżył nam swój piękny afrykański kraj:  mieszkańców, zasoby naturalne, przyrodę i  zwyczaje. Zachwycaliśmy się egzotyką Ghany.  Ks. Godfred podjął się  nauczenia nas afrykańskiego tańca BAMAYA. Wychodziło nam całkiem  nieźle.  Wspólnie w stołówce szkolnej zjedliśmy obiad,  jak również pograliśmy  w piłkarzyki. Dowiedzieliśmy się, że Ghana słynie z gościnności dlatego wielu z nas już planuje podróż.