• Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

• Nasi uczniowie zostali nagrodąeni w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek - Pola Wiśniewska zdobyła I miejsce w kategorii Soliści klas IV-VI, Agata Pierścińska - II a Maksalina Usieva - III. Uczennica  Nicola Belka została lauretką  II miejsca w kategorii Soliści klas I-III. Jury doceniło także występy zespołów klasowych. I tak, uczniowie klasy 3 zajęli miejsce 3 a  "aniołki " z klasy 2 otrzymały wyróżnienie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na Wasze występy w szkolnych Jasełkach

• Konkurs GOKSiR roztrzygnięty!

• Konkurs GOKSiR   na naturalną ozdobę choinkową został roztrzygnięty

a nasi uczniowie zostali nagrodzeni !

Szymon Nowakowski zajął II miejsce w kategorii klas IV-VIII, OliwiaKochanowska w tej samej kategorii otrzymała wyróżnienie. Igor Stachewicz i Piotr Badach zostali nagrodzeni w kategorii klas I-III.

Serdecznie gratulujemy !

• Dary serca

• Uczniowie 6 klasy wykonują karty świąteczne dla seniorów z Domu Opieki " Florencja" w ŚWIECIU

• Oddział Przedszkolny: Strona główna: Warsztaty świąteczne

• Nowa galeria Oddział Przedszkolny: Strona główna: Warsztaty świąteczne została dodana do albumu fotograficznego

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika,choinka - to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera - zorganizowaliśmy warsztaty, na które zaprosiliśmy rodziców z dziećmi. Celem warsztatów było wspólne wykonanie choinki świątecznej z wełny i udekorowanie ciasteczek i pierników, które dzieci upiekły szybciej. Rodzice i dzieci z zapałem wykonali choinki i przyozdobiły świąteczne ciasteczka i pierniczki.Wszyscy wykazali się przy tym wielką pomysłowością i kreatywnością. Był to mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie!

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

• Od 13 grudnia na szkolnym hollu  przy wejściu głównym do szkoły odbedzie sie Kiermasz Świąteczny.

Serdecznie zapraszamy !!!

• PROJEKT TRZYMAJ FORMĘ - "W zdrowym ciele zdrowy duch"

• Klasa V z wychowawcami udała się do EXTREEM Arena w Grudziądzu na fikołkowy zawrót głowy.

Aktywność fizyczna spełnia bardzo ważną funkcję w rozwoju dziecka. Kształtuje organizm człowieka i jego funkcje, wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny. Przez ruch i własną aktywność dziecko kształtuje samodzielność, poznaje otaczający je świat, zdobywa doświadczenia, rozwija pamięć i uwagę.

Źródło: www.mojebambino.pl

• Projekt TRZYMAJ FORMĘ: zajęcia w grudziądzkim papugarium.

• Dziś odwiedziliśmy egzotyczne papugarium na peryferiach Grudziądza. W bardzo miłej atmosferze poznawaliśmy zwyczaje tych egzotycznych ptaków, mieliśmy możliwość karmic je i cieszyć sie ich towarzystwem.

Mądre spędzanie wolnego czasu bez elektronicznych urządzeń i z poznawaniem otaczającego nas świata.

• Kolejny sukces  sportowców z naszej szkoły!
          • Kolejny sukces sportowców z naszej szkoły!

• 30 listopada  w SP w Dragaczu odbyły się Gminne Zawody w Piłce Koszykowej dla klas VIII i VII. Z radością informujemy, że nasze drużyny żeńska i męska dzielnie walczyły i wbiły rywalom nie jednego kosza :)

Dzięki temu zdobyły I miejsce.   Jesteśmy z Was dumni i dziękujemy !

• Klasa 3: Strona główna: Ekologiczny pokaz mody

• Nowa galeria Klasa 3: Strona główna: Ekologiczny pokaz mody została dodana do albumu fotograficznego

W klasie 3 odbył się ekologiczny pokaz mody. Dziewczynki prezentowały stroje, które wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, folia spożywcza itp. Małe ekomodelki prezentowały na klasowym wybiegu swoje "ekokreacje". Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. To była świetna zabawa.

• POKAZ  MODY  EKOLOGICZNEJ
          • POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

• W obliczu katastrofy klimatycznej coraz większą uwagę zwracamy na to, czy kupowane przez nas produkty są przyjazne dla środowiska. Szukamy ekologicznych alternatyw, staramy się redukować ślad węglowy wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Eko moda to jedna z tych zmian, które chętnie wprowadzamy do naszego stylu życia.

Jak zmienić swoją szafę, żeby była bardziej eko?

• TEATR JEST MAGIĄ

• Teatr jest magią. Tu wszystko jest możliwe: postaci latają, mrówka jest wielkości słonia, kwiaty mówią i śpiewają.
            W jaki sposób teatr pomaga dziecku?
            Teatr może towarzyszyć procesom edukacyjnym i terapeutycznym.
            W dniu 30 listopada 2022 roku dzieci z klasy pierwszej   udały się do teatru w Grudziądzu, gdzie miały okazję obejrzeć pouczające przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”.
             Aktorzy przenieśli nas w świat znanej na całym świecie, magicznej świątecznej opowieści napisanej przez Charlesa Dickensa. Z uwagą śledziły losy Ebezenra Scrooga,
                 Przedstawienie przypadło do gustu wszystkim. Na scenie nie zabrakło humoru, muzyki i zachwycającej scenografii.    Na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.